„Mogę ciągle się rozwijać”

Marta Białas
Ekonomista – Księgowa

Pracuję w Ania Holding od grudnia 2017 roku. Widzę, jak wiele przez ten czas się zmieniło w firmie, a nawet w moim dziale. Były to zmiany dot. zarówno kwestii organizacyjnych, jak i wdrażania nowoczesnych systemów i rozwiązań.

Pracę zaczynałam w dziale finansowo-księgowym. Później nastąpiło wydzielenie z niego dwóch odrębnych działów – finansowego i księgowego. Początkowo pracowałam w dziale księgowości, a w czerwcu 2020 roku zostałam przeniesiona do działu finansowego. Otrzymałam nowy zakres obowiązków, co w przypadku mojego zawodu – księgowej – ma bardzo duże znaczenie, ponieważ pozwala na poszerzenie swoich umiejętności i zapoznanie się z firmą z innej perspektywy. Dzięki temu mogę ciągle się rozwijać i zdobywać nowe doświadczenia.  Cieszy mnie to, że w firmie zauważa się potrzebę stosowania awansów poziomych.

Rozpoczęcie pracy w Ania Holding było dla mnie dużym przeżyciem. Wiązało się również z przeprowadzką z dużego miasta i zmianą dotychczasowego życia. Zastanawiałam się nad tym, czy odnajdę się w firmie i w Wieluniu. Obawy okazały się niepotrzebne. Zostałam ciepło przyjęta przez zespół, obowiązki okazały się bardzo interesujące i szybko uświadomiłam sobie, że będę mogła się tu wiele nauczyć.

„Współpracujemy na zasadach partnerstwa”

Aby być dobrym w pracy księgowej,  bez wątpienia trzeba być skrupulatnym, odpornym na stres i pracę pod presją czasu. Trzeba ciągle być na bieżąco, jeżeli chodzi o zmiany prawne – w ostatnim czasie są bardzo częste. Mogłoby się wydawać, że zawód księgowego jest monotonny –  nic bardziej mylnego.

Uczciwość, lojalność i odpowiedzialność to najważniejsze zasady, według których postępujemy w codziennej pracy. Współpracujemy na zasadach partnerstwa. Dzięki temu wspólnie rozwijamy się i czerpiemy wzajemnie ze swoich doświadczeń.

Przepis na sukces Ania Holding? Według mnie to jasne zasady działania i otwarty dialog, a także szybkie i efektywne reagowanie na potrzeby rynku. Ludzie z „ANI” to przede wszystkim ludzie z pasją, posiadający wiedzę i doświadczenie, umożliwiające im oraz firmie ciągły rozwój.