Historia

Nasza historia zaczęła się w burzliwych czasach polskiej transformacji. W 1991 roku Elżbieta i Jacek Boguccy otworzyli w Wieluniu niewielki sklep z artykułami elektrycznymi i nazwali go imieniem swojej córki Ani.

Lata 90. XX wieku były w Polsce czasem rodzenia się wolnego rynku, co pociągało za sobą często gwałtowne i bardzo dynamiczne przemiany. Budowanie firmy wymagało konsekwencji w działaniu, determinacji, a jednocześnie dużej otwartości i chęci nieustannego uczenia się. Jeśli ktoś chciał być w tym biznesie, musiał się rozwijać razem z nim, podążać za rynkiem. Jeśli tego nie robił – pozostał w takim malutkim sklepie, w jakim my zaczynaliśmy – mówi o tamtych czasach Mariusz Zychla – Specjalista ds. Sprzedaży związany z Centrum Elektrycznym „ANIA” niemal od samego początku jego istnienia.

Już w 1995 roku została założona druga ze spółek wchodzących obecnie w skład holdingu Firma Produkcyjno-Handlowa „JB”. Dwa lata później nastąpiło wyodrębnienie struktury Elektrycznego Centrum Handlowego „ANIA”, odpowiedzialnego za sprzedaż hurtową.

Przełom wieków był czasem dynamicznego rozwoju firmy, wdrażania najwyższych standardów (potwierdzonych m.in. certyfikatem ISO 9001) i ugruntowywania pozycji na rynku. Naturalną konsekwencją tych przemian była rozbudowa infrastruktury – m.in. budowa magazynu wysokiego składowania i oddanie do użytku nowoczesnego biurowca przy ul. Traugutta w Wieluniu. Stał się on sercem firmy (przeniesiono tam biura i dział sprzedaży z budynku, w którym obecnie funkcjonuje Elektromarket), a także jej wizytówką.

Druga dekada naszego funkcjonowania na rynku była związana m.in. ze stopniowym poszerzaniem zakresu działalności Firmy Produkcyjno-Handlowej „JB”, która przeniosła się do nowoczesnej hali produkcyjnej o powierzchni prawie 1350 m2. Świadomi zmian na rynku pracy powołaliśmy do istnienia klasę patronacką o profilu technik elektryk.

Jubileusz 25-lecia był okazją do ważnych zmian wizerunkowych. To wtedy – by jak najlepiej oddać złożoność i różnorodność naszych działań – do naszej komunikacji wprowadzona została obowiązująca dziś nazwa Ania Holding i oddające nasz charakter hasło „moc do potęgi”.

Kolejne lata naszego funkcjonowania były związane m.in. ze zwrotem ku elektromobilności – inżynierowie z „JB” zaprojektowali innowacyjne stacje ładowania samochodów elektrycznych, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem i zdobywają nagrody. Nasze działania na rzecz klasy patronackiej nagrodzono tytułem „Pracodawca Jutra”. Ważne miejsce w ofercie Elektromarketu zajęła fotowoltaika.

W czwartą dekadę działalności weszliśmy z odświeżoną identyfikacją wizualną i hasłem „30 lat mocy”. Mamy świadomość zmian, które zaszły na rynku i cały czas szukamy nowych obszarów działania. W związku z tym rozwijamy swoją działalność o sprzedaż stacji do ładowania pojazdów oraz materiałów fotowoltaicznych. Stawiamy na ekologię i OZE.

Prezes Zarządu Jacek Bogucki